Zadania do wykonania w dniu dzisiejszym

Dodano 10 stycznia 2018, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Pracownicy Urzędu Gminy w Wieniawie, wycinają drzewa w parku, które zgodnie z decyzją Konserwatora Zabytków należy usunąć ze względu na niebezpieczeństwo korzystających z parku osób. W Kolonii Wydrzyn zostanie wyrównana droga dojazdowa do posesji, ponieważ obecnie nie ma możliwości przejazdu z uwagi na trudne warunki hydrologiczne.
Wczoraj zostały uporządkowane pomieszczenia w Komorowie, w budynku obok ośrodka Senior Wigor, a w poniedziałek i wtorek zostały wysprzątane przystanki i tereny wokół nich. Prosimy o zgłaszanie potrzeb w tym zakresie, w poszczególnych miejscowościach. W związku z pojawieniem się informacji odnośnie Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego odnośnie budowy Drogi Krajowej nr 12, o godzinie 09.30 spotykamy się w UM w Przysusze z Panem Burmistrzem i Wójtami Gmin Borkowice i Gielniów w celu zajęcia stanowiska w przedmiotowej sprawie. Szczegółowe informacje w tym zakresie przekażę Państwu po spotkaniu oraz po rozmowie z wykonawcą STEŚ. Pragnę zauważyć, że wstępne projekty nie były jeszcze konsultowane z samorządami, choć wytyczone korytarze przebiegają przez tereny gmin. Prace zostały zlecone przez GDDKiA, a firma, która wygrała przetarg rozpoczęła tworzenie studium od opracowania map.
Przygotowujemy przetarg na budowę drogi w Skrzynnie, na komisarię, o długości ok. 350 metrów oraz zapytanie ofertowe w zakresie przygotowania projektów i kosztorysów dróg Wąskiej, Rzecznej w Wieniawie.
Życzę miłego i spokojnego dnia

 

4 Responses to Zadania do wykonania w dniu dzisiejszym

 1. ~mieszkanka Skrzynna pisze:

  Panie Wójcie
  Chciałabym zapytać, kiedy będą, a może już zostały podjęte działania zmierzajace do lepszego zaopatrzenia miejscowości w wodę. Niestety cały czas, od wielu lat mamy ten sam problem – brakuje wody zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy są upały i susze. Nawet teraz zimą jest słabe ciśnienie. Latem, dzień przed odpustem parafialnym już o 13:00 zabrakło wody, nie możliwe było umycie się, a panował ponad 30 stopniowy upał. Taka sytuacja powtarza się w każdy upalny weekend, a czasem także na tygodniu. To jest nienormalne, że w centrum Europy w XXI wieku nie można normalnie się umyć, skorzystać z toalety czy zrobić prania. Niestety trwa to u nas od lat, zgłaszaliśmy to wielokrotnie władzom gminy , ale niewiele to pomogło, problem pozostaje, jest on bardzo ucążliwy. Liczymy zatem Panie Wójcie, że w tym sezonie już się to nie powtórzy, że podejmie Pan kroki celem zlikwidowania tego problemu. Zostało kilka miesięcy, myślę, że jest to mozliwe do załatwienia.
  Życzę Panu wszystkiego, co najlepsze w Nowym Roku: zdrowia, wytrwałości i sukcesów. oby udało się zrealizowac wszystkie zamierzenia.
  Pozdrawiam serdecznie

  • krzysztofsobczak pisze:

   Ta sprawa jest przedmiotem wielu rozważań i działań samorządu, rozważane były różne warianty. Modernizacja SUW w Skrzynnie, podłączenia SUW Kaleń do SUW Kłudno, czy też budowa zupełnie odrębnej stacji. Problem znam, bo również u mnie w domu występuje on tak samo często jak w Skrzynnie. Rozważamy prace projektowe i powrót do rozmowy na ten temat z Radnymi jeszcze w styczniu. Nie wiem jaka będzie wartość kosztorysowa prac, ale myślę, że ok 2,5 mln zł, jeśli uda się zabezpieczyć środki na ten cel w tegorocznym budżecie, może dojść do realizacji zadania, jednak zaznaczam, że może to być przedsięwzięcie dwuletnie. Cała infrastruktura wodociągowa z uwagi na jej wiek, a tym samym awaryjność, wymaga już od dawna kompleksowego remontu (stan hydrantów P-Poż, sieci, pomp, czy studni). Na stacjach brak również zasilania awaryjnego, jeśli braknie prądu, nie działają pompy, co powoduje natychmiastowy spadek ciśnienia. O szczegółach wkrótce na naszych stronach internetowych. Sprawę spróbujemy rozwiązać choćby częściowo, poprzez zakup infrastruktury prądotwórczej. Z uwagi na zamknięcie bloga przez administratora proszę o kontakt na dialog@gminawieniawa.pl lub pod nowym adresem bloga, który wkrótce podam do wiadomości. Życzę miłego weekendu

 2. ~Artur pisze:

  Witam Panie Wójcie.Jest wzmianka o ulicy Rzecznej i Wąskiej,a o ulicy Łąkowej ani słowa.Czy jest jakiś plan w związku z ulicą Łąkową?Rozmawiałem z Panem w listopadzie ubiegłego roku w tej sprawie.
  Pozdrawiam

  • krzysztofsobczak pisze:

   Żeby zapewnić dojazd do ulicy Łąkowej, musimy przebudować te dwie ulice łączące Łąkową z DK12. Jeśli w tegorocznym budżecie nie znajdą się środki na położenie nawierzchni bitumicznej, zostanie zapewniona przejezdność poprzez utwardzenie nawierzchni kruszywem dolomitowym i odpowiednie odwodnienie ulicy. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że zarówno Wąska, Rzeczna jak i Łąkowa będą właściwie spełniały swoją rolę komunikacyjną. Gorąco i serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>