03.01.2018, kolejny dzień Nowego Roku w samorządzie

Dodano 3 stycznia 2018, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

W kolejny Nowy Rok wchodzimy z nadziejami i planami, jakie zamierzmy zrealizować oraz postanowieniami uporządkowania pewnych spraw, które nie udają się zbyt dobrze. Każdy człowiek ma szereg różnych założeń, określonych celów, którym podporządkowuje porządek kolejnych dni, by udało się je zrealizować, uporządkować relacje, czy dokonać nowego otwarcia na otaczającą nas, niekiedy przykrą rzeczywistość. Życzę wszystkim by te założenia i plany udało się w jak najbardziej zaawansowanym stopniu zrealizować i doprowadzić z sukcesem do osiągnięcia celu.
Podobnie wyglądają plany przedsiębiorców, firm i wszelkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Podobnie w samorządzie, gdzie już od września minionego roku rozpoczęliśmy przygotowania projektu budżetu na obecny rok, mamy nakreślone cele i plany do zrealizowania, również w zakresie planowanych zadań inwestycyjnych, czy kontynuacji tych już rozpoczętych. Obok działań inwestycyjnych, ogromną rolę przywiązuję również do zgłaszanych przez lokalną społeczność inicjatyw, jakie należy zrealizować w najbliższym czasie. Dziękuję za Państwa głos, głównie w każdy wtorek na moim cotygodniowym dyżurze dotyczącym skarg i wniosków, ale również i te składane pisemnie, czy formułowane ustnie podczas różnego rodzaju spotkań okolicznościowych, akademii, czy wydarzeń kulturalnych. By jeszcze głębiej zasłuchać się w głos Mieszkańców, poznać opinie, zapewnić o przejrzystości działań samorządu, uruchamiamy Centrum Dialogu Gminnego, gdzie każdy zainteresowany będzie miał możliwość w formie, czy to mailowej, czy też wniosku złożonego w sposób tradycyjny, oddać swój głos w interesującej go sprawie. Będzie to płaszczyzna służąca wymianie informacji na linii samorząd-społeczeństwo. Prosimy by korzystać z tej formy konsultacji i wyrażania swoich opinii gdyż korzystanie z różnego rodzaju forów internetowych i poszukiwanie, bądź wyrażanie swoich opinii na takiej platformie, powoduje, że pod przykrywką pozornej anonimowości pojawiają się wpisy fałszywe, kłamliwe, podszyte nienawiścią i szkalujące, czy to osobę wyrażającą swoją opinię, czy też samorząd. Jeśli zależy nam na prawdzie, obiektywizmie i dalszemu rozwijaniu się naszej gminy, korzystajmy z tej formy współpracy. W trosce o dobro wspólne i przyszłość!
Dziś dalszy ciąg prac nad planem zamówień publicznych, który należy przygotować, by w sposób sprawny zrealizować zaplanowane na 2018 rok zadania inwestycyjne. Od planów rozpoczynamy również przygotowanie do realizacji Funduszu Sołeckiego w II Roku jego obowiązywania.
Pracownicy wyrównają dziś ok. stumetrowy odcinek drogi w Żukowie oraz będą prowadzić prace porządkowe w poszczególnych miejscowościach. Do realizacji pozostaje zapewnienie przejezdności drogi gruntowej w Zagórzu, w kierunku lasu, poprawienie nawierzchni ulicy Miłej w Zawadach, rozwiezienie kruszywa na drogi stanowiące dojazd do pól.
Rok 2018, to rok wielkich rocznic i wydarzeń patriotycznych. Chcemy godnie uczcić i świętować e wielkie wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Chcę, aby jak najwięcej Mieszkańców wzięło udział w świętowaniu tych doniosłych wydarzeń i buło dumnych z dziedzictwa minionych pokoleń Polek i Polaków, którzy dumnie i ofiarnie przelewali krew, walcząc pod sztandarem Bóg, Honor, Ojczyzna.
Życzę miłego i spokojnego dnia. Wszystkim, dla których nie umilkły jeszcze echa Noworocznych fajerwerków i balu, przypominam, że do Sylwestra pozostało tylko 362 dni!

 

2 Responses to 03.01.2018, kolejny dzień Nowego Roku w samorządzie

  1. ~Paweł pisze:

    Witam Panie Wójcie. Na początku chciałbym życzyć panu wytrwałości i wielu sukcesów w nowym roku a sobie i mieszkańcom realizacji zapowiedzianych inwestycji i obietnic. Moje pytanie dotyczy planów rozwoju wschodniej części zalewu Domaniowskiego ( Konary, Głogów, Kaleń). Chciałbym się dowiedzieć o planach gminy w tych terenach. Po pierwsze czy ruszyło coś w temacie drogi Konary – Żmijków – ostatnie pańskie wpisy są optymistyczne. Po drugie zauważyłem, że jest wyrównywana droga Głogów – Młódnice (obecnie droga polna). Po trzecie, porządek zapanował na terenach blisko Pałacu/kościoła – Jakie są plany co do tego miejsca? I wreszcie – czy gmina planuje w Kaleni jakąś plażę lub miejsce do rekreacji?
    Pozdrawiam

    • krzysztofsobczak pisze:

      Dziękuję za życzenia i dobre słowa. W odpowiedzi na Pana pytania, niniejszym informuję, że Rada Gminy w Wieniawie wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia z Zarządem Powiatu Przysuskiego na współfinansowanie przez Gminę przebudowy drogi powiatowej od skrzyżowania w Konarach do końca Głogowa, na długości ok 1,1 km (skrzyżowanie z drogą w kierunku Młódnic). Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, prace zostaną przeprowadzone w tym roku. Teren przy kaplicy i drodze w kierunku Pałacu Domaniowskiego zostanie uporządkowany i podzielony na dwadzieścia działek, które zostały przeznaczone decyzją RG w 2013r., do sprzedaży. Na potrzeby Mieszkańców zostanie pozostawiona jedna z działek przy przystanku oraz przejęta działka nr 222, za kaplicą, która obecnie jest własnością Skarbu Państwa. Tam zgodnie z wolą Mieszkańców ma powstać otwarta strefa aktywności (plac zabaw, siłownia napowietrzna, centrum rekreacji). Jeśli chodzi o plażę lub miejsce rekreacji nad wodą, jest to sprawa dosyć skomplikowana, ponieważ zbiornik domaniowski nie jest zbiornikiem rekreacyjnym a retencyjnym i trudno zdobyć stosowne pozwolenia w tym zakresie. Jednak przeprowadzę w tej sprawie rozpoznanie. Wszystkiego najlepszego w nowym roku, pozostaję do dyspozycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>