W pierwszy dzień Nowego Roku

Dodano 1 stycznia 2018, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Drodzy Czytelnicy, Przyjaciele, Sympatycy, Mieszkańcy, Goście:
W pierwszy dzień Nowego 2018 Roku, pragnę złożyć wszystkim Państwu szczególne i wyjątkowe, noworoczne życzenia. Szczególne, bo płynące z głębi serca, indywidualne, a wyjątkowe, bo kierowane jednocześnie do całej wspólnoty czytelników i przyjaciół, życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu niezapomnianych chwil, upływających w szczęściu, miłości i radości, na każdy dzień Nowego Roku. Niech pogoda ducha i zadowolenie nie opuszcza Państwa nigdy, a problemy i kłopoty rozwiązują się same. Wszystkiego najlepszego!

Wśród wielu wypowiedzianych w ostatnim świątecznym i noworocznym czasie życzeń, najczęściej pojawiają się te, traktujące o zdrowiu, gdyż to jest gwarantem spełnienia wszystkich innych. Niech więc nie opuszcza Państwa w tym nowym roku zdrowie i pogoda ducha, każdy kolejny dzień przynosi radość i satysfakcję z pełnionych obowiązków zarówno zawodowych jak i osobistych. Pokój i miłość zagości na stałe w Państwa rodzinach, wzajemnych relacjach. Oby nie zabrakło nigdy wyrozumiałości, wzajemnej serdeczności i zrozumienia, poczucia odpowiedzialności za rodzinny dom oraz za naszą wspólną rodzinę samorządową, Małą Ojczyznę, w której realizujemy swoje życiowe powołanie.

Niech nigdy nie zabraknie w naszych sercach pokoju, tego wewnętrznego, decydującego o naszym samopoczuciu i zachowaniu względem najbliższych oraz tego zewnętrznego, wynikającego z poczucia dobrze pełnionych obowiązków. Niech na świecie, w którym żyjemy również nigdy nie zabraknie pokoju. Jest to niezwykle istotne i wżne życzenie, i oby się spełniło, dlatego składajmy je sobie szczególnie dziś, w Światowy Dzień Pokoju.

Życzę Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień, bo potrzeba nam światła, które poprowadzi nas przez ciemności nocy, rozjaśni mroki umysłu i duszy, ukaże kierunek, ogrzeje w chłodzie, wskaże drogę i zaprowadzi nas do celu. Niech tego światła nigdy nam nie zabraknie!

Życzę, byśmy byli dla siebie wzajemnie serdeczni i mili, potrafili wznosić się ponad podziałami, wiązać kompromisy i budować mosty łączące często dwa zupełnie różne od siebie brzegi. Aby ta nić porozumienia nigdy nie została przerwana, a raczej z dnia na dzień była coraz dłuża, stanowiąc cenny materiał do budowy nowych wspólnych przedsięwzięć, decydujących o losach kolejnych pokoleń Polek i Polaków, nierozerwalnie związanych z ziemią wieniawską, dumnych z bycia Polakiem i świadomych swoich korzeni i dziedzictwa tej ziemi.

Miłości, tej prawdziwej miłości, która łączy, buduje i kieruje naszym życiem, ukazując światło za którym podążamy. Nie takiej będącej jedynie zachwytem nad pięknem stworzenia, pięknem drugiej osoby ale tej wewnętrznej, drążącej gdzieś głęboko nasze serca, powodując, że nawet niewidomy może prawdziwie pokochać! Tej miłości w ujęciu agape, transcendentnej, która jest najwyższą formą zjednoczenia, a której ta w ujęciu eros jest tylko znikomą cząstką.

Wszystkiego, co najlepsze Nowym Roku!

Krzysztof Sobczak

Wójt Gminy Wieniawa

http://wieniawa.powiatprzysuski.eu/index.php/admin/news/edit/487

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>