Koniec roku – Sesja Rady Gminy

Dodano 29 grudnia 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Dzień Dobry
W dniu dzisiejszym odbędzie się Sesja Rady Gminy w Wieniawie, na której radni Rady Gminy zajmą się uchwałą budżetową na rok 2018. Obok dyskusji i głosowania nad budżetem, Radni dokonają zmian w budżecie na rok 2017 oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Ponadto w porządku dziennym obrad zaplanowano również: Podjęcie uchwały w sprawie: zatwierdzenia planów pracy na 2018 rok Komisji stałych Rady Gminy w Wieniawie; Podjęcie uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Nr XXX.252.2017 Rady Gminy w Wieniawie z dnia 14.06.2017 roku o przyjęciu projektu oraz wniesienia wkładu finansowego i rzeczowego do projektu pn. Czas na aktywność w Gminie Wieniawa RPMA.09.01.00-14-7464/16 współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Podjęcie uchwały w sprawie: uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Wieniawa na 2018 rok; czy też. Podjęcie uchwały w sprawie nieodpłatnego nabycia nieruchomości rolnych Skarbu Państwa na rzecz samorządu. W ten sposób zasób gruntów stanowiących potencjalne tereny inwestycyjne zwiększy się o kolejne 10 ha i przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności gminy, jako miejsca dobrego do inwestowania.
Okres świąteczny dla samorządów, to czas wytężonej pracy, w związku z koniecznością rozliczenia zobowiązań oraz przelewów należności na podstawie wystawionych faktur. Jest to zarazem czas, w którym należy przygotować mocny fundament pod działania inwestycyjne zaplanowane na kolejny rok. Tym samym zmuszony byłem ograniczyć w bieżącym tygodniu możliwość spotkania z Mieszkańcami w inny niż wtorek dzień tygodnia. Stąd zapraszam wszystkich zainteresowanych już w przyszłym tygodniu. 02 stycznia, na mój dyżur w sprawie skarg i wniosków, do Urzędu Gminy, w godzinach pracy.
Wraz z nowym rokiem chcemy uruchomić Centrum Dialogu Gminnego, by w zależności od formy wybranej przez Mieszkańców istniała możliwość uzyskania odpowiedzi na najbardziej istotne dla Państwa kwestie i pytania rodzące się w wyniku prowadzonych przez samorząd działań, czy też konieczność uzyskania stosownych wyjaśnień. Będzie to miejsce w którym, czy to w formie wizyty w urzędzie i złożeniu zapytania na piśmie, czy też za pomocą formularzy na stronie internetowej, bądź drogą mailową uzyskacie Państwo odpowiedź na nurtujące pytania w każdym obszarze związanym z działalnością samorządu. Chcemy aby forum dialogu było alternatywą dla różnego rodzaju forów internetowych, które służą głównie obrażaniu pracowników, szkalowaniu dobrego imienia samorządu, a tym samym nas wszystkich – Mieszkańców tworzących wspólnotę samorządową, a z prawdą nie mają nic wspólnego. Są to często pomówienia, kłamstwa, kalumnie i stek inwektyw. Sam osobiście nie czytam jakichkolwiek forów, ponieważ jest to strata czasu i niejednokrotnie zdrowia, jednak część Mieszkańców czy pracowników informuje mnie o tych wpisach. Pod pozorną tylko anonimowością, użytkownikom forów przychodzą najróżniejsze dziwne historie do głowy, komentowanie życia osobistego, czy też wyglądu różnych osób. Nie bądźmy uczestnikami tego mało merytorycznego a bardziej plotkarskiego i kłamliwego cyrku. Centrum Dialogu Gminnego, mój blog, czy też ogólnodostępny adres mailowy urzędu gminy jest dla Państwa i to właśnie tam uzyskacie najbardziej merytoryczne i wiarygodne informacje. Fora internetowe często zagospodarowane są przez ludzi, którzy nie mają swoją osobą nic do zaprezentowania, a jedyne co mają na celu, to obrażanie i prowadzenie nierównej walki politycznej. Proszę pisać na wskazane adresy mailowe: sekretariat@gminawieniawa.pl, dialog@gminawieniawa.pl (dostępny od 02 stycznia) oraz w formie komentarzy do moich wpisów na blogu. Na pewno chętnie odpowiemy, ponieważ, jak pisałem niejednokrotnie w różnych miejscach, działalność organów gminy jest jawna, a Mieszkańcy mają prawo do informacji, co w gminie się dzieje, jaki jest stan finansów i czego mogą oczekiwać od samorządowców, z którymi zawarli poprzez udzielone zaufanie i poparcie, pewnego rodzaju umowę społeczną.

Życzę wszystkim miłego i spokojnego dnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>