Świetlica w Pogroszynie otwarta dla społeczności gminy Wieniawa

Dodano 15 grudnia 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Wczoraj o godzinie 18.00, miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu obiektu świetlicowego w Pogroszynie. Dziękuję Mieszkańcom za liczny udział oraz przygotowany poczęstunek i jasełka. W spotkaniu wzięli udział m.in: Ks. Janusz Stanek, Proboszcz Parafii w Wieniawie, Pani Krystyna Żurowska, z-ca Wójta, Pani Wanda Nogańska, Skarbnik Gminy, Pani Grażyna Strzelczyk, Przewodnicząca Rady Gminy, Pan Cezary Nowek, Prezes LGD Razem dla Radomki, Radny Rady Powiatu w Przysusze, Pan Krzysztof Zawadzki. Dziękuję społeczności lokalnej Pogroszyna, za wszelkie działania związane z inicjatywami dotyczącymi infrastruktury lokalnej. Obok świetlicy, która powstała jako odpowiedź na głos społeczeństwa, realizujecie Państwo wiele inicjatyw lokalnych, boisko, altana, ogrodzenie placu, co jest wysiłkiem samych tylko Mieszkańców, którzy nie ustają w staraniach, aby ich środowisko było przyjazne i zagospodarowane na odpowiednim poziomie. Zawsze będziemy wspierać i promować takie inicjatywy. Składam serdeczne podziękowania na ręce Pani Małgorzaty Hadas, Sołtys Wsi za nieocenioną pomoc i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej, jest to jak najbardziej właściwy przykład lidera, wokół którego polaryzuje się więź społeczna, co jak widać przynosi znakomite efekty.
Dziś pracownicy urzędu gminy przygotowują infrastrukturę techniczną, związaną z zaplanowanym na najbliższą niedzielę spotkaniem opłatkowym. Przygotowana zostanie scena i miejsce, gdzie wspólnie ze społecznością gminy, sympatykami i zaproszonymi gośćmi, przeżywać będziemy tajemnicę Narodzenia Pańskiego, aby wspólnie w radości i miłości płynącej z Betlejemskiej Groty wejść w klimat i nastrój świąt Narodzenia Pańskiego. Wszystkich serdecznie zapraszam na plac przed OSP w Wieniawie w niedzielę, o godzinie 15.00.
Również w dniu dzisiejszym zostaną ustawione znaki informacyjne o numerach posesji i kierunkach dojazdu na ulicy Chojniak w Wieniawie. Usprawni to komunikację i dojazd do poszczególnych posesji, szczególnie służbom ratownictwa medycznego, policji, straży pożarnej, czy też kurierom. Planujemy również
Również w dniu dzisiejszym rozstrzygnie się przetarg na odbiór odpadów komunalnych sortowanych i zmieszanych, w roku 2018. Otwarcie ofert zaplanowano na godzinę 10.30. Zachęcamy wszystkie podmioty zainteresowane przystąpieniem do przetargu do składania ofert.
Dzieci i młodzież działające w grupie wolontariatu i harcerze, wyjechali w dniu dzisiejszym po Betlejemskie światełko Pokoju, które uroczyście zostanie przekazane podczas uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, na Krzeptówkach w Zakopanem. Ogień zapalony w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem dotrze do nas już w niedzielę podczas spotkania opłatkowego Mieszkańców. Życzymy szczęśliwej podróży i czekamy z niecierpliwością na Was w niedzielę w Wieniawie.
Jutro rozpoczną się prace w Woli Brudnowskiej, związane z odmuleniem rowu na tzw. Zawoli. Problem z podtopieniami zgłoszony został zarówno przez Sołtysa, Pana Józefa Kowalczyka, indywidualnie przez zainteresowanych Mieszkańców jak i przez Komisję Komunalną i Porządku Publicznego, działającą przy Radzie Gminy w Wieniawie.

Życzę miłego dnia, udanego weekendu i jeszcze raz zapraszam na opłatek o 15.00, w najbliższą niedzielę. Niech nikogo tego dnia nie zabraknie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>