W bieżącym tygodniu w samorządzie:

Dodano 8 listopada 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

W poniedziałek na zaproszenie Wojewody Mazowieckiego, Pana Zdzisława Sipiery oraz Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej, przedstawiciele seniorów, którzy korzystają z Dziennego domu opieki Senior +, zaprezentowali swoją placówkę, jej funkcjonowanie i rozwój, na spotkaniu w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Spotkanie adresowane było do pracowników jednostek samorządu terytorialnego, aby w sposób jeszcze bardziej odpowiadający istniejącemu zapotrzebowaniu, wynikającemu z demografii, rozwinąć bazę dziennych domów opieki i klubów seniora. Swoje placówki zaprezentowali przedstawiciele z Błonia i Wieniawy. Pani Kierownik Joanna Kowalska wraz z przedstawicielami Seniorów przedstawili krótką prezentację placówki, a całość uświetnił swoim występem zespół Wieniawa, pod kierownictwem muzycznym Pana Mariana Kulkowskiego. Dziękujemy za zaprezentowanie Gminy Wieniawa, naszej Małej Ojczyzny na tak ważnym forum
Dziękuję za liczną obecność i szereg istotnych spraw, jakie poruszaliście Państwo w dniu wczorajszym na moim dyżurze w sprawie skarg i wniosków. Jest to niezwykle istotne i ważne doświadczenie z mojej strony, ponieważ pozwala być jeszcze bliżej Państwa spraw oraz problemów lokalnej społeczności.
Zakończyły się już prace związane z budową dróg gminnych współfinansowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego ze środków FOGR. Dwa odcinki w Kaleniu i Komorowie zostały oddane i służą już w pełni społeczności lokalnej. Kontynuację dalszych odcinków tych dróg planujemy w roku przyszłym.
Rozstrzygnięty został już przetarg na budowę elewacji na Ośrodku Społeczno Kulturowym w Skrzynnie. Prace, zgodnie z założeniami umowy winny zakończyć się jeszcze w tym roku. Na przyszły rok planujemy dalszą budowę ośrodka i oddanie go Mieszkańcom.
Pracownicy urzędu Gminy będą dziś karczować zarośla na działkach w Konarach, na których zamierzamy prowadzić prace geodezyjne związane z podziałem nieruchomości na działki budowlane, wytyczeniem drogi dojazdowej i terenów wokół kaplicy kościelnej przy Pałacu Domaniowskim.
Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Święta Niepodległości. Rozpocznie je uroczysta akademia w PSP w Wieniawie, w piątek o godzinie 12.00. Następnie, w dniu 11 listopada 2017r., o godzinie 10.00, w kościele parafialnym w Wieniawie, Msza Święta za Ojczyznę oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów PSP w Wieniawie. O godzinie 17.00 w Gminnym Centrum Kultury, koncert Katarzyny Bohyńskiej Wojdył, Łukasza Ciecierskiego przy akompaniamencie Andrzeja Płonczyńskiego, legendarnego akompaniatora Anny German i Podwieczorku przy Mikrofonie.
W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu gminy w Wieniawie, odbędzie się spotkanie Sołtysów z Gminy Wieniawa, poświęcone funduszowi sołeckiemu oraz opracowaniu spotkań z Mieszkańcami w poszczególnych sołectwach.
Serdecznie wszystkich zapraszamy
Życzę miłego i spokojnego dnia oraz radosnego świętowania Dnia Niepodległości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>