Piątek w Urzędzie Gminy

Dodano 3 listopada 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

W dniu wczorajszym, pracownicy urzędu gminy rozpoczęli prace związane z odwodnieniem drogi i działek rolnych w Romualdowie, na drodze prowadzącej w kierunku Krajowa. Dziś z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac geodezyjnych w Konarach, będą usuwać zarośla i krzewy, które w skutek sukcesji naturalnej wyrosły na gruntach stanowiących własność gminy, a zostały przeznaczone w 2013 roku do sprzedaży. Będą również realizowane prace w woli Brudnowskiej dotyczące odwodnienia części działek w kierunku Pleca.
Wczoraj o 18.00 spotykałem się z Rodzicami naszych przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęła Panu Dyrektor Jadwiga Porczyńska, która przedstawiła zasady funkcjonowania placówki oraz sprawy organizacyjne. Następnie rodzice mieli możliwość zadawania pytań zarówno do Pani Dyrektor jak i do mnie jako organu prowadzącego placówkę. Myślę, że wiele konstruktywnych wniosków udało się wspólnie wypracować. Zostaną one udostępnione na naszych stronach internetowych jeszcze w dniu dzisiejszym. Dziękuję za liczny udział i ważny głos w dyskusji.
Dziś pracujemy nad istotnym elementem budżetu, jakim są wydatki bieżące samorządu, po zaplanowaniu i opisaniu strony wydatków bieżących, będziemy zajmować się wydatkami inwestycyjnymi. Cały projekt budżetu gminy na rok 2018, zostanie Państwu udostępniony do 15 listopada b.r. W tym samym terminie zostanie on przedstawiony Radzie Gminy oraz Regionalnej Izbie Obrachunkowej do zaopiniowania.
Z uwagi na wczorajszą kolizję pojazdu, który uderzył w kładkę na Radomce, na zakończeniu ulicy Zacisze s Wieniawie, na wniosek Policji kładka została czasowo zamknięta. W najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe, by móc znów przywrócić możliwość przechodzenia przez rzekę w tym właśnie miejscu.
W dniu wczorajszym rozstrzygnięty został również przetarg na montaż elewacji na budynku Centrum Społeczno Kulturowego w Skrzynnie. Szczegóły już dzisiaj na naszych stronach BIP
Teren wokół cmentarza w Skrzynnie jak i na samym cmentarzu został oczyszczony i posprzątany. Proszę o wyrzucanie śmieci do podstawionego kontenera, a w przypadku jego przepełnienia w bezpośrednim jego sąsiedztwie, do czasu podstawienia pustego, by ułatwić służbom możliwość ich załadunku. Szanując pamięć o zmarłych i ich samych nie zaśmiecajmy terenu cmentarza, miejsca, w którym być może kiedyś sami się znajdziemy.
Życzę spokojnego dnia i udanego weekendu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>