Początek listopada w samorządzie

Dodano 2 listopada 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Serdecznie witam wszystkich czytelników, w pierwszym listopadowym dniu pracy samorządu. Choć pierwsze listopadowe dni skłaniają do zadumy i rozmyślania nad ludzkim przemijaniem, sensem naszego życia i formułowaniem odpowiedzi nad tym, co przed nami, jak postępować i jak żyć, by ślady naszych działań pozostały jeszcze długo po nas, kiedy my już przekroczymy granicę ziemskiego życia, to samorząd pracuje nad projektem budżetu gminy na przyszły rok. Jednak dokument taki jak budżet gminy, zawierać musi również pewne elementy związane z aspektem społecznym funkcjonowania samorządu jako instytucji powołanej po to, by być jak najbliżej swoich Mieszkańców, szczególnie tych najbardziej potrzebujących i zagrożonych ubóstwem czy wykluczeniem społecznym. Tajemnica śmierci sama w sobie tajemnicą pozostanie, nikt z nas nie wie, co zastaniemy po drugiej stronie życia. Wiedzą to ci, którzy odeszli, my tylko się domyślamy i wierzymy. Pragmatyzm i ludzie spojrzenie na ten świat wskazywało by na pewien element zazdrości pod ich adresem, ponieważ oni już wiedzą, nam pozostaje wiara i oczekiwanie, choć nikt z nas nie wie jak długo i kiedy zostaniemy powołani. Dlatego też żyjmy tak, jak by ten moment miał nadejść już teraz, w pojednaniu i przebaczeniu, a przede wszystkim we wzajemnym zrozumieniu.
Udało się już przygotować stronę dochodową budżetu, ogółem po uwzględnieniu subwencji i dotacji oraz dochodów własnych, zamyka się ona kwotą 23 735 921,00 zł. W chwili obecnej zajmiemy się stroną wydatków i przedsięwzięć inwestycyjnych, zarówno kontynuowanych jak i inicjowanych w roku 2018, a po ich zliczeniu, zaplanujemy stronę przychodową. Na dzień dzisiejszy zaplanowane zostały działania związane z planowaniem wydatków inwestycyjnych.
Na Stacji Uzdatniania Wody w Kaleniu, wystąpiła awaria automatyki i mogą występować okresowe przerwy w dostawach wody w Kaleniu, Głogowie, Konarach i Zadąbrowie. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
W zakresie Strategii Rozwoju Gminy Wieniawa, do opisania i analizy pozostały jeszcze następujące cele operacyjne:
Zwiększona liczba nowych inwestorów lokujących kapitał w gminie
Integracja międzypokoleniowa społeczeństwa (częściowo zrobione)
Odbudowa więzi społecznych
Myślę, że do końca bieżącego tygodnia, opracowanie powyższe zostanie przygotowane i przedstawione Państwu do zapoznania się i ew. zaopiniowania.
Życzę miłego i spokojnego dnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>