Jak w każdy wtorek, czekam na Państwa w Urzędzie Gminy

Dodano 31 października 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Jak co tydzień, również dziś zapraszam na dyżur w sprawie skarg i wniosków, który pełnię w urzędzie gminy, czekając na Państwa do godziny 15.30. Niestety, ponieważ w dniu wczorajszym nie udało mi się dotrzeć do kancelarii notarialnej w Nowym Mieście n. Pilicą, z uwagi na kolizję w trakcie podróży i będę musiał to uczynić w dniu dzisiejszym, stąd dyżur ulegnie nieznacznemu skróceniu. Na wczorajszej sesji Rady Gminy w Wieniawie, Radni podjęli uchwały dotyczące ustalenia stawek podatków na rok 2018, inkasentów oraz omówili i przedyskutowali oświadczenia majątkowe, na podstawie opinii otrzymanych od Wojewody i Urzędu Skarbowego.
Z uwagi na szereg pytań dotyczących ulicy Kasztanowej, niniejszym informuję, że cały czas trwają prace projektowe w tym zakresie. Obecnie, z uwagi na fakt, że na ulicy prowadzona jest budowa, pozwala tylko na zapewnienie przejezdności tego traktu poprzez uzupełnianie ubytków kruszywem łamanym. W każdej chwili może zajść konieczność wykonania wykopu związanego z przyłączami, stąd nie ma możliwości odbudowania w chwili obecnej masy asfaltowej. Uniemożliwia to również stan gruntu, który systematycznie osiada i powodowało by to zapadanie się ułożonej masy. Zakończyły się już prace na ulicy Parkowej, i tam zostanie ułożona masa asfaltowa, ponieważ pozwalają już na to warunki geofizyczne.
Budowa pierwszego etapu, jak pisałem wczoraj, wchodzi już w ostatnią fazę, do zakończenia pozostały odcinki pod torami kolejowymi, dk12 i podłączenie bloków kolejowych. Prace te wkrótce będą realizowane.
W dniu dzisiejszym pracujemy nad projektem budżetu oraz nad możliwością pozyskania środków zewnętrznych na zaplanowane przedsięwzięcia.
Przed nami dzień 01 listopada. Dzień zadumy nad ludzkim przemijaniem i odchodzeniem. Proszę o bezpieczną jazdę i uwagę na drodze zarówno jeśli jesteśmy uczestnikami ruchu jako piesi, rowerzyści czy kierujący pojazdami mechanicznymi. Niech chwila refleksji nad grobami najbliższych zostanie w nas na dłużej, byśmy byli świadomi, jak krótkie i ulotne jest ludzkie życie i co po nas zostanie tu na ziemi.
Z wyrazami szacunku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>