Koniec października w samorządzie

Dodano 30 października 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Serdecznie witam wszystkich czytelników, po niezwykle deszczowym i wietrznym weekendzie. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, inwestycje realizowane przez samorząd kontynuowane są zgodnie z założeniami i planami. W minionym tygodniu odebrany został drugi etap budowy sieci kanalizacyjnej w Wieniawie. Wcześniej zakończyły się już prace związane z budową etapu czwartego. Obecnie kończy się już budowa etapu pierwszego, który po zakończeniu, umożliwi funkcjonowanie całej sieci. Budowa etapu trzeciego zaplanowana jest do kończ czerwca przyszłego roku. Jednak jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, cała sieć obejmująca etapy I, II i IV, zostanie oddana do użytkowania mieszkańcom jeszcze w bieżącym roku. Otrzymaliśmy już pozwolenie Wojewody Mazowieckiego na przejście pod DK 12 oraz pod linią kolejową, w kierunku Brudnowa. Zostaną również podłączone bloki stojące na działkach należących do PKP.
W piątek układano masę asfaltową na budowanej ze środków FOGR, drodze gminnej z Kaleni w kierunku Zadąbrowa. W przyszłym roku, jeśli gmina otrzyma dofinansowanie, inwestycja ta będzie kontynuowana, aż do Zadąbrowa. Rozpoczęły się również prace w Komorowie, przy budowie drogi w kierunku Kamienia Dużego. Zostało wytrasowane koryto drogi, a na części ułożona podbudowa z kruszywa łamanego.
Trwają rozmowy z Zarządem Powiatu Przysuskiego, dotyczące partycypacji Gminy Wieniawa przy budowie drogi z Konar w kierunku Zadąbrowa, do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Młódnic. Cały odcinek to około 1,1 km, a wartość kosztorysowa robót około 700 tyś. zł. Z uwagi na stan techniczny obecnej drogi, a zarazem konieczność poprawy bezpieczeństwa i estetyki wokół zalewu domaniowskiego, będzie to nie tylko uzasadniona ekonomicznie ale i ważna z punktu widzenia społecznego budowa. Mam nadzieję, że zarówno Rada Powiatu Przysuskiego, jak i Rada Gminy w Wieniawie, pozytywnie rozpatrzą wniosek.
W Skrzynnie realizowane są ostatnie prace przy skwerze na Placu Tysiąclecia. Równolegle przygotowujemy teren pod budowę parkingu przy cmentarzu, który będzie służył zarówno odwiedzającym groby najbliższych, jak i wszystkim korzystającym z parku, czy skweru.
W dniu dzisiejszym o godzinie 12.00, podpisuję akt notarialny dotyczący zbycia działki rolnej w Wieniawie przy ulicy szkolnej. Działka została sprzedana za kwotę 37 000 zł. Następnie o godzinie 13.00, wezmę udział w spotkaniu Zarządu Związku Gmin Radomka w Przysusze, a o godzinie 15.00, zapraszamy wszystkich na Sesję rady Gminy w Wieniawie
W urzędzie trwają ostatnie już prace związane z budowaniem Planu Rewitalizacji i Strategii Rozwoju Gminy. Chcemy aby wraz z uchwałą budżetową, dokumenty te trafiły do Rady w celu ich zaopiniowania i przyjęcia wraz z budżetem gminy na sesji w grudniu.
Przepraszamy za stan dróg w Wieniawie, które w skutek prac przy budowie sieci kanalizacyjnej zostały częściowo rozkopane, a obecnie nie jest możliwe odtworzenie nawierzchni, z uwagi na osiadanie gruntu. Postaramy się, aby wszelkimi możliwymi sposobami zapewnić ich przejezdność w właściwą drożność, szczególnie w okresie dnia Wszystkich Świętych.
W tym pełnym zadumy i rozmyślania nad ludzkim przemijaniem tygodniu, życzę Państwu oprócz refleksji i modlitewnego skupienia, także pogody ducha i tej na zewnątrz. Miłego i udanego tygodnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>