Jak w każdy wtorek zapraszam do UG

Dodano 24 października 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Każdy wtorek, to dzień przyjęć interesantów. Zapraszam wszystkich zainteresowanych w sprawie skarg i wniosków do godziny 14.00. Chętnie podzielę się z Państwem spostrzeżeniami i wnioskami dotyczącymi funkcjonowania samorządu oraz problemami z jakimi spotykacie się Państwo w codziennym życiu.
Zostały już podpisane umowy dotyczące budowy dróg gminnych w Kaleniu, w kierunku Zadąbrowa i w Komorowie, w kierunku Kamienia Dużego. Na pierwszym z odcinków rozpoczęły się już prace. Zarówno jeden jak i drugi odcinek stanowią pierwszy etap przebudowy tych dróg, kontynuacja do drogi w Zadąbrowie jak również do skrzyżowania z drogą Kamień Skrzynno zostanie zaplanowana na przyszły rok.
W ostatnią fazę wchodzi również opracowanie Planu Rewitalizacji. Do zakończenia pozostały jeszcze czynności związane ze wskazaniem mierników finansowych zaplanowanych w ramach rewitalizacji działań oraz określenie daty ich realizacji, która związana jest z możliwością pozyskania środków zewnętrznych na te cele. Szczegółowe dokumenty zostaną przedstawione do wglądu jeszcze w listopadzie b.r. i omówione na zebraniach z Mieszkańcami. Udało się również zdefiniować i opisać dwa pierwsze cele strategiczne związane z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy na lata 2018-2032. Szczególnie bierzemy pod uwagę lata 2018-2023, ponieważ jest to ostatnia perspektywa, w której możemy pozyskiwać środki Unii Europejskiej na zaplanowane inwestycje.
Cel strategiczny:
Rozwój i modernizacja infrastruktury technicznej
Cele operacyjne:
1.1 Zwiększenie stopnia skanalizowania gminy
1.2 Poprawa jakości wody pitnej i dywersyfikacja dostaw wody
1.3 Rozbudowa i modernizacja istniejącej infrastruktury drogowej
1.4 Budowa infrastruktury na cele kulturalne i prospołeczne
Cel strategiczny:
Wysoka jakość środowiska naturalnego
Cele operacyjne:
2.1 Efektywny system gospodarowania odpadami komunalnymi
2.2 Implementacja zachowań proekologicznych wśród społeczności lokalnej
2.3 Redukcja zanieczyszczeń powietrza, ograniczenie niskiej emisji i wspieranie energooszczędności
2.4 Gospodarka zbiornikami wodnymi
2.5 Zagospodarowanie przestrzenne
Do zdefiniowania pozostały jeszcze cel strategiczny: Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych (jednak są to wszystkie inwestycje zaplanowane w przygotowywanym równolegle Planie Rewitalizacji) oraz cel strategiczny: Zaspokojenie potrzeb gospodarczych i społecznych, które zostaną zdefiniowane do końca bieżącego tygodnia.
Jutro o godzinie 12.00, posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki, a o 15.00 Komisji Merytorycznych Rady Gminy.
Życzę wszystkim miłego dnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>