Przedstawicele Gminy Wieniawa na Kongresie Gmin Wiejskich RP

Dodano 23 października 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Wraz z Panią Przewodniczącą Rady Gminy, Grażyną Strzelczyk, Panią Ewą Piastą, Przedstawicielką Referatu Finansowego UG w Wieniawie, wzięliśmy udział w VXII Kongresie Gmin Wiejskich, który odbył się w Hotelu Ossa, Koło Rawy Mazowieckiej. Gośćmi byli miedzy innymi: Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej, Paweł Mucha Sekretarz Stanu, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Henryk Kowalczyk, Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu MRiRW, Czesław Siekierski Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Parlament Europejski. Po raz siedemnasty na Kongresie Gmin Wiejskich Wójtowie, Burmistrzowie, Przewodniczący Rad, Radni, Skarbnicy i inni przedstawiciele gmin z całej Polski spotykali się celem zaakcentowania ważnych dla gmin wiejskich tematów w debatach z przedstawicielami rządu i parlamentu. W spotkaniu uczestniczyło ponad 900 osób.
Dziś w urzędzie gminy zajmujemy się ostatecznym opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy oraz konstrukcją stromych dochodowej budżetu gminy na rok 2018.
Dziękuje Panu Dyrektorowi za organizację zawodów sportowych w minioną niedzielę 22 października 2017 roku w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej z klasami sportowymi w Wieniawie Otwartych Mistrzostw Mazowsza w zapasach w stylu wolnym. Na starcie stanęło 60 zawodników z ośmiu klubów z województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Na zawody sportowe do Wieniawy przyjechał Prezes Polskiego Związku Zapasniczego, Mistrz Świata z San Diego (1979 r.), Mistrz Europy (Ludwigshaven – 1975 r., Warna – 1982 r.) Wicemistrz Olimpijski z Moskwy (1980 r.), „Pofesor zapasów” p. Andrzej Supron oraz Wiceprezes Polskiego Związku Zapasniczego ds. stylu wolnego p. Ryszard Niedzwiedzki. Zapasnicy „wieniawskiego gromu ⚡” podczas tego turnieju zdobyli trzy medale, złoty w kategorii wagowej do 85 kg zdobył Kacper Puszka, srebrny w tej samej kategorii wagowej wywalczył Mateusz Lipiński oraz Kamil Frączek srebrny w kategorii wagowej do 59 kg, tuż za podium na miejscu piątym uplasował się Kacper Laskowski w kat. wag. do 53 kg. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył LKS „Mazowsze” Teresin, drugie miejsce zdobył ULKS „Guliwer” Kielce a trzeci był UKS „Niska” Warszawa. Po turnieju wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. W tym dniu p. Andrzej Supron obchodził swoje urodziny, były życzenia, kwiaty oraz odśpiewane tradycyjne 100 lat.
Dzienny dom Senior Wigor w Komorowie wraz z GCK w Wieniawie, zorganizowały kolejne już spotkania z folklorem
W programie można było obejrzeć prezentujących się wykonawców:
1. Dziecięcy Zespół Ludowy działający przy PSP w Wieniawie
2. Zespół Folklorystyczny ,,Wieniawa”
3. Kapela Wiesławy Gromadzkiej z Kamienia
4. Zespół Adriana Kulkowskiego
5. Występ Uczestników z Dziennego Domu ,,Senior – Wigor” w Komorowie
Dziękuję Paniom Dyrektor za organizację i przepraszam, że nie mogłem uczestniczyć w tych imprezach z przyczyn rodzinnych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>