Samorządowa środa

Dodano 11 października 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom producentów rolnych, u których w gospodarstwach wystąpiły szkody związane z huraganowym wiatrem, który w nocy z 5 na 6 października spowodował liczne straty, szczególnie w sadach i środkach trwałych, niniejszym informuję, że w dniu dzisiejszym wystąpię do Wojewody Mazowieckiego o powołanie komisji, która oszacuje straty powstałe w wyniku opisanego zjawiska. W godzinach popołudniowych na naszej stronie internetowej zostaną zamieszczone stosowne wnioski dotyczące oszacowania strat.
Dziś zostanie podpisana umowa z WFOŚiGW w Warszawie, dotycząca dofinansowania utylizacji wyrobów zawierających azbest, zgodnie z wnioskami złożonymi przez Mieszkańców. Kolejna partia azbestu, głównie eternitu zostanie przekazana do utylizacji w przyszłym roku. Wnioski o odebranie wyrobów azbestowych Mieszkańcy będą mogli składać w Urzędzie Gminy w Wieniawie począwszy od listopada b.r.
Opracowany już został harmonogram zebrań w poszczególnych sołectwach. Będą one miały miejsce w listopadzie i grudniu 2017r. Po uzgodnieniu miejsca i godziny spotkań z Sołtysami, zostanie on podany do publicznej wiadomości na naszych stronach internetowych i na tablicach ogłoszeń w poszczególnych miejscowościach.
Cały czas pracujemy nad Strategią Rozwoju Gminy Wieniawa na lata 2018-2032 oraz Planem Rewitalizacji. Jeszcze w bieżącym miesiącu Plan Rewitalizacji zostanie przekazany do konsultacji i zaopiniowania przez poszczególne jednostki i urzędy administracji publicznej. Rewitalizacje będzie za razem jedną z czterech domen strategii rozwoju gminy, a elementem uzupełniającym i komplementarnym będzie powstający klaster energii, zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym.
Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w Wieniawie. Zakończyła się już budowa II i VI Etapu, obecnie prace prowadzone są na I etapie i jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, zostaną zakończone, a trzy etapy kanalizacji przekazane do użytkowania jeszcze w tym roku.
Zachęcam do odwiedzania naszych stron internetowych, na których na bieżąco publikujemy informacje i wydarzenia z życia samorządu oraz ważne dla Mieszkańców dokumenty i wnioski.
W najbliższy piątek, o godzinie 9.00 odbędzie się sesja Rady Gminy, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Bezpośrednio po zakończeniu obrad, zapraszamy do Publicznej Szkoły Podstawowej, gdzie o godzinie 12.00, odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Życzę wszystkim miłego i spokojnego dnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>