We wtorek w samorządzie:

Dodano 10 października 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Dzień Dobry
Dziś jak w każdy wtorek jestem dla Państwa dostępny w ramach dyżuru w sprawie skarg i wniosków, w godzinach pracy urzędu. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy zainteresowani są przedstawieniem swoich opinii, problemów oraz sugestii związanych z funkcjonowaniem samorządu. Informacje te są niezwykle istotne w kreowaniu procesu rozwoju i funkcjonowania urzędu na rzecz dobra naszej Małej Ojczyzny.
W dniu dzisiejszym pracownicy urzędu gminy zajmą się wyrównaniem nawierzchni ulicy Miłej w Zawadach oraz, w miarę możliwości czasowych rozpoczną czyszczenie rowu w Romualdowie na odcinku około 150 metrów.
W urzędzie trwają prace związane z opracowaniem zmian w budżecie na rok 2017 oraz przygotowaniem uchwał na najbliższą sesję Rady Gminy. Chcemy zawrzeć porozumienie z Powiatem Przysuskim w zakresie Utworzenia Klastra Energii, w ramach którego będzie możliwość aplikowania o środki finansowe na inwestycje związane z oszczędzaniem oraz tworzeniem alternatywnych źródeł zasilania, kotły opalane biomasą czy termomodernizację budynków wraz z montażem ogniw fotowoltaicznych. Równolegle tworzymy strategię wewnątrz gminnego klastra energii.
W opracowaniu znajduje się również program modernizacji i budowy dróg gminnych, który obejmuje w perspektywie kolejne 4 lata i będzie elementem strategii rozwoju gminy na lata 2018-2032. W dalszym ciągu przygotowujemy również plan inwestycyjny do strategii, wraz ze wskazaniem potencjalnych źródeł sfinansowania zaplanowanych inwestycji. Dołożymy wszelkich starań, aby dokumenty te zostały przyjęte i obowiązywały od początku 2018 roku.
W dniu dzisiejszym lub jutro, podpiszę umowę dotyczącą dofinansowania przez WFOŚiGW w Warszawie, usuwania azbestu z terenu gminy, przez osoby, które złożyły w tym zakresie stosowne deklaracje. Kolejna tura przyjmowania deklaracji już wkrótce.
Życzę miłego i spokojnego dnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>