Informacje z działań samorządu

Dodano 9 października 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Dzień Dobry
Minął pierwszy tydzień października a wraz z nim udało się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe dotyczące budowy dróg Kaleń Zadąbrów na odcinku około 700 metrów oraz podobnego odcinka Komorów Kamień Duży. Jeszcze w bieżącym tygodniu zostaną zawarte umowy z wykonawcami poszczególnych odcinków. Szczegóły postępowania przetargowego oraz wyniki na naszych stronach BIP.
W bieżącym tygodniu chcemy zająć się przygotowaniem postępowania przetargowego w zakresie wykonania elewacji na centrum społeczno kulturowym w Skrzynnie. Będzie to za razem wznowienie prac budowlanych, które będą miały na celu zakończenie rozpoczętej w 2010 roku inwestycji już w przyszłym roku.
Równolegle chcemy przygotować i rozpisać postępowanie przetargowe dotyczące budowy placu zabaw z elementami siłowni napowietrznej w Sokolnikach Suchych. W miejscowości powstaną również miejsca parkingowe a teren zostanie ogrodzony i uporządkowany.
Zgodnie z wolą Rady Gminy, w bieżącym roku zostaną jeszcze wykonane place zabaw w Zawadach, Wieniawie, doposażony obiekt w Jabłonicy oraz wybudowana siłownia napowietrzna w Skrzynnie. Te inwestycje zostaną zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego, zgodnie z wyrażoną we wniosku wolą społeczności poszczególnych miejscowości
Wraz z dniem dzisiejszym zostanie wznowiona publikacja harmonogramu prac wykonywanych w poszczególnych miejscowościach przez pracowników gminy, zatrudnianych sezonowo do wykonywania zadań związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy. W miesiącu wrześniu harmonogram nie był aktualizowany z uwagi na małą liczbę zatrudnionych, a tym samym brak możliwości realizowania niektórych zadań.
W dniu dzisiejszym pracownicy będą usuwać obumarłe drzewa w parku w Wieniawie. Wyschłe konary i gałęzie zagrażają bezpieczeństwu osób korzystających z parku oraz stwarzają zagrożenie dla budynków i budowli mieszczących się w parku, m.in. Gminnego Centrum Kultury oraz muszli koncertowej, czy kotłowni.
Z uwagi na zbliżający się listopad, rozpoczniemy w najbliższym czasie prace porządkowe przy cmentarzach w Wieniawie i Skrzynnie. Początek listopada to okres, kiedy odwiedzamy groby najbliższych, a uporządkowany teren wokół cmentarzy poprawi bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych czy też pozwoli na pozostawienie samochodu na poboczach przy drogach gminnych.
Pracownicy Urzędu Gminy, zajmujący się zamówieniami publicznymi, przebywają w dniu dzisiejszym na szkoleniu organizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Płocku. Spotkanie dotyczy możliwości pozyskiwania środków na inwestycje w ramach klastrów, z funduszy PROW, RPO i POiŚ.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych w dniu jutrzejszym na mój dyżur w sprawie skarg i wniosków w urzędzie gminy w Wieniawie, w godzinach pracy.
Życzę wszystkim miłego i udanego tygodnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>