Prace nad projektem budżetu na 2018 rok

Dodano 28 września 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Przystępujemy do opracowania projektu budżetu gminy Wieniawa na rok 2018. W pierwszej kolejności planujemy dochody gminy, jednak na dzień dzisiejszy nie mamy informacji na temat wysokości subwencji ogólnej oraz subwencji oświatowej jaką gmina otrzyma na przyszły rok. W zakresie działań inwestycyjnych, to założenia oparte zostają na zakresach prac, jakie Mieszkańcy wskazali, jako konieczne do zrealizowania na zebraniach w latach poprzednich. O szczegółach będę informował Państwa na bieżąco. Równolegle pracujemy również nad zmianami w uchwale budżetowej dotyczącej roku bieżącego. Z uwagi na fakt, że kończą się poszczególne zadania inwestycyjne: budowa II etapu sieci kanalizacyjnej, wymiana pokrycia dachowego na budynku szkoły, a kolejne są w wysokim stopniu zaawansowania: świetlica w Pogroszynie, czy też budowa I i III etapu kanalizacji, zmianie ulegnie również struktura budżetu, z uwagi na fakt, że część zadań miała być kończono w roku 2018.
Zdajemy sobie również sprawę, że do realizacji pozostaje jeszcze szereg mniejszych zadań i prac: rowy i pobocza wraz ze zjazdami w Sokolnikach Mokrych, zagospodarowanie terenu wokół przystanku autobusowego w tej miejscowości, prace porządkowe w Brudnowie, Zawadach, Pogroszynie i innych miejscowościach, zakończenie budowy skweru w Skrzynnie, odwodnienie dróg w Żukowie, Rykowie, remont i odnowienie kładek na Radomce w Jabłonicy i Wieniawie, to jednak z uwagi na braki personalne, termin ich wykonania ulegnie przesunięciu. Mam nadzieję, że do końca roku uda się wszystkie zaplanowane prace remontowe wykonać.
W dniu jutrzejszym, wraz z Panią Skarbnik, podpisujemy w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie umowę dotyczącą przebudowy centrum Sokolnik Suchych z placem zabaw i siłownią napowietrzną. Wyrażam nadzieję, że inwestycję uda się zakończyć jeszcze w roku bieżącym. Jak wspominałem w jednym z wcześniejszych wpisów, podpisane już zostały umowy na budowę dróg Komorów-Kamień (od strony Komorowa na długości ok 800 metrów oraz Kaleń- Zadąbrów (od Kalenia na długości ok 700 metrów). Obecnie trwa procedura przetargowa w tym zakresie.
Życzę wszystkim miłego dnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>