Zakup działki w Woli Brudnowskiej

Dodano 18 września 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

W dniu dzisiejszym podpisałem akt notarialny dotyczący zakupu działki w Woli Brudnowskiej, na potrzeby społeczności lokalnej. Działka położona jest w obrębie drogi asfaltowej, posiada dostęp do mediów i będzie wykorzystywana na zadania statutowe gminy. Jeszcze w tym roku, zgodnie z decyzją Mieszkańców zostanie ogrodzona ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego.
Jutro nie będę dostępny na cotygodniowym dyżurze w sprawie skarg i wniosków z uwagi na wyjazd do Urzędu Marszałkowskiego na podpisanie umów dotyczących przyznanej dotacji na budowę dróg gminnych w Kamieniu Dużym, w Kierunku Komorowa i w Kaleniu. Łącznie gmina otrzymała dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na budowę tych dróg w wysokości odpowiednio 74 000 i 77 000 złotych. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby prace zakończyć i rozliczyć do końca października b.r.
Kończą się prace związane z budową drugiego etapu kanalizacji w Wieniawie, w obrębie ulic Chojniak, Słoneczna i Szkolna. Obecnie w przygotowaniu są odbiory techniczne tego etapu. Utwardzona została również droga, która w wyniku prac została częściowo rozebrana. Z uwagi na wątpliwości Mieszkańców zgłaszane do urzędu w przedmiotowej sprawie, niniejszym informuję, że na obecnym etapie nie jest możliwa kompleksowa przebudowa nawierzchni ze względu na osiadanie terenu, po przeprowadzonych pracach.
Prace związane z budową pierwszego etapu są obecnie prowadzone przy urzędzie gminy. Czekamy również na decyzję Wojewody pozwalającą na ułożenie kolektora pod drogą krajową nr 12 i pod torami kolejowymi. Zgodnie z założeniami, jeśli nie będzie nieprzewidzianych okoliczności, jeszcze w tym roku pierwsze ścieki z Wieniawy popłyną do oczyszczalni ścieków w Wólce Domaniowskiej.
Złożony został również wniosek do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie przebudowy ulicy Kasztanowej, w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg lokalnych.
Zakończyły się również prace związane z wymianą pokrycia dachowego na budynku ZSO w Wieniawie. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
Z uwagi na szereg obowiązków służbowych nie jestem w stanie przyjąć większej liczby Mieszkańców poza wyznaczonymi dniami, za co z góry serdecznie przepraszam.
Trwają również przygotowania do rozpisania przetargów na budowę dróg w Kaleniu i Kamieniu Dużym oraz dokumentacja dotycząca kontynuacji prac przy budynku w Skrzynnie. Prowadzimy również prace związane z opracowaniem strategii dotyczącej przystąpienia do klastra energii i jego certyfikacji w Ministerstwie Energii, wdrożenia procedury ISO 9001 w urzędzie gminy oraz postępowanie w zakresie wyłonienia wykonawcy remontu dachu na bloku nauczycielskim w Komorowie.
Życzę wszystkim miłego dnia i udanego tygodnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>