Czwartek w urzędzie gminy

Dodano 24 sierpnia 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Dzień Dobry
Dziękuję wszystkim, którzy w miniony wtorek odwiedzili urząd gminy w Wieniawie i spotkali się ze mną na dyżurze w sprawie skarg i wniosków. Bezpośredni kontakt z Państwem, za każdym razem pozwala mi zapoznać się z poszczególnymi problemami i potrzebami w różnych dziedzinach oraz podejmować decyzje w zakresie ich rozwiązywania, jeśli oczywiście mieszczą się one w zakresie działań Gminy i Wójta.
Zakończyły się już konsultacje społeczne w sprawie studium. Przypominam jednak, że przez cały czas, do momentu uchwalenia studium, mają Państwo możliwość składać swoje propozycje i wnioski, które w Państwa ocenie należałoby uwzględnić w tym dokumencie. Jest to istotne w zakresie kwalifikacji poszczególnych działek jako potencjalnie tereny budowlane oraz tereny przeznaczone pod niewielką lokalną działalność gospodarczą. Zachęcam do zgłaszania swoich propozycji w tym zakresie oraz innych w Państwa ocenie potrzebnych do wprowadzenia zmian w zakresie gospodarki przestrzennej gminy.
Pracownicy urzędu gminy zakończyli prace związane z wyrównaniem nawierzchni drogi z Komorowa w Kierunku Zagórza oraz w Kłudnie, w kierunku świetlicy, co w znaczący sposób usprawni możlwio9ści komunikacyjne na tych odcinkach. Trwają również prace przy wyposażeniu świetlicy w Kłudnie w sprzęt konferencyjny i cateringowy oraz zaplecze gastronomiczne. Zachęcam do śledzenia harmonogramu prac komunalnych i porządkowych realizowanych przez naszych pracowników w poszczególnych miejscowościach, zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem. Wszelkie potrzeby w tym zakresie proszę zgłaszać za pośrednictwem Sołtysów bądź radnych Rady Gminy do urzędu, by odpowiednio wcześniej znalazły się one w planie zadań.
Dziś projektujemy zmiany w uchwale budżetowej, które zostaną przedstawione Radzie Gminy na pierwszej po wakacjach sesji RG, która zostanie zwołana w pierwszych dniach września. Przygotowane zostaną również uchwały związane z funkcjonowaniem placówek oświatowych oraz w zakresie komunalizacji działek.
Trwa budowa sieci kanalizacyjnej w Wieniawie, aktualnie czekamy na decyzję Wojewody dotycząca przejścia kolektora pod DK 12 i linią kolejową oraz na umożliwienie podłączenia bloków mieszkalnych usytuowanych na terenach kolejowych. Trwa również wymiana pokrycia dachowego na budynku ZSO w Wieniawie oraz budowa świetlicy wiejskiej w Pogroszynie.
Życzę wszystkim czytelnikom miłego i spokojnego dnia, a wszystkim dzieciom udanego i pełnego wrażeń, ostatniego już niestety tygodnia wakacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>