Koniec lipca w samorządzie wieniawskim

Dodano 24 lipca 2017, w Bez kategorii, przez krzysztofsobczak

Dzień Dobry
Serdecznie witam wszystkich czytelników dziennika samorządowego po weekendzie i zapraszam do śledzenia prac samorządowych. W miniony piątek spotkałem się z przedstawicielami Instytutu Europejskiego w sprawie opracowania dokumentacji związanej z kotłowniami opalanymi biomasą oraz w sprawach dotyczących dywersyfikacji dostaw energii elektrycznej i cieplnej do obiektów stanowiących własność gminy oraz oświetlenia ulicznego. W najbliższych dniach podejmiemy decyzję w jakim kierunku poprowadzimy nasze działania, by opracować plan zaopatrzenia i dostaw energii na potrzeby gminy Wieniawa. Opracowanie takiego dokumentu jest obligatoryjnym dokumentem, a obowiązek jego posiadania nakłada ustawa, Prawo energetyczne.
Gmina realizuje to zadanie zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz zgodnie z programem ochrony powietrza. W przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zadanie realizowane jest zgodnie z kierunkami rozwoju gminy zawartymi w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.
Do obowiązków wójta, należy opracowanie projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe. Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe powinien być sporządzony na okres co najmniej 15 lat, a następnie aktualizowany nie rzadziej niż co 3 lata. Uchwalenie przez gminę pierwszych założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe lub ich aktualizacja powinny być zrealizowane w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie zmian w ustawie Prawo energetyczne, czyli najpóźniej do dnia 11 marca 2012 roku. W związku z tym nawet te gminy, które posiadają założenia sporządzone i przyjęte uchwałą rady gminy, mają obowiązek je zaktualizować, przyjmując piętnastoletnią perspektywę planowania. Niestety plan taki dla gminy Wieniawa nie został przyjęty i uchwalony, stąd nasze prace zmierzające do jego przygotowania i uchwalenia.
W niedzielę w Jabłonicy odbył się festyn rodzinny, który został zorganizowany z inicjatywy Pani Agnieszki Czyżykowskiej, Radnej Rady Gminy oraz Sołtysa, Pani Haliny Załęcka wraz z Radą Sołecką. Niestety z uwagi na sprawy prywatne nie mogłem wziąć udziału w spotkaniu, za co z góry przepraszam za równo Mieszkańców Jabłonicy, jak i organizatorów.
W dniu wczorajszym obowiązki Proboszcza Parafii Wieniawa przejął ks. Janusz Stanek, który z rąk dziekana ks. Andrzeja Szewczyka, po odczytaniu dekretu nominacyjnego, otrzymał klucze od kościoła. Nowemu proboszczowi życzymy wytrwałości i Bożego Błogosławieństwa w pracy na rzecz wieniawskiej wspólnoty parafialnej, która jest zarazem częścią wspólnoty samorządowej gminy Wieniawa. Niech nigdy na realizowanej drodze powołania nie zabraknie otwartych serc i gotowych do współpracy rąk. Życzymy wszystkiego najlepszego!
Rozpoczął się ostatni tydzień lipca, w którym w naszym samorządzie wiele pracy zarówno w obszarze związanym z infrastrukturą, jak i prac porządkowych, które sukcesywnie dzień po dniu realizujemy, aby nasza Mała Ojczyzna piękniała z dnia na dzień.
Dziś pracownicy urzędu pracują w Skrzynnie, przy budowie skweru, prowadzone są również prace porządkowe na działce w Komorowie związane z koszeniem i usuwaniem biomasy. W Kamieniu Dużym i Sokolnikach Suchych czyszczony jest rów melioracyjny po obu stronach drogi powiatowej za granicami posesji.
W minioną środę podpisaliśmy umowę z wykonawcą na wymianę części pokrycia dachowego na budynku ZSO w Wieniawie. Dach na południowym skrzydle od kilku lat przeciekał, co powodowało zacieki na ścianach, przemarzanie w zimie i postępująca dewastację sufitów z płyty g-k. Na obiekcie nie była również zamontowana folia paroizolacyjna. Prowadzone prace będą dotyczyły ponownego przybicia łat, montażu folii paroizolacyjnej oraz blacho dachówki.

Życzę miłego i udanego tygodnia

 

5 Responses to Koniec lipca w samorządzie wieniawskim

 1. ~Gosia pisze:

  Gratuluję tak wspaniałego proboszcza ,był w naszej parafii 10 lat.
  To WSPANIAŁY ksiądz i cudowny człowiek o wielkim sercu.

 2. ~Krzysztof pisze:

  Dzień dobry,
  Panie Wójcie w imieniu rolników zwracam się z prośbą o uporządkowanie poboczy na drodze od krajowej 12 w stronę Sokolnik Mokrych.
  Wyjeżdżając z polnych dróg nic nie widać, co stwarza wielkie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. By móc zobaczyć czy coś jedzie trzeba wyjechać na środek jezdni co równocześnie wiąże się z tym, że istnieje ryzyko spowodowania wypadku. Tym bardziej jeżeli jedzie ciągnik z turem.
  Bardzo proszę o rozpatrzenie mojej prośby w trybie pilnym, gdyż obecna sytuacja uniemożliwia prace polowe rolnikom.

  Z wyrazami szacunku
  Krzysztof

  • krzysztofsobczak pisze:

   Dziękuję za informację. Przekazujemy w poniedziałek pismo w tej sprawie do Powiatowego Zarządu Dróg w Przysusze, który jest administratorem tego odcinka drogi. Z poważaniem, Krzysztof Sobczak

 3. ~Mieszkanki Wydrzyna pisze:

  Dzień dobry.
  W imieniu wszystkich matek z Wydrzyna, których dzieci uczęszczają do szkoły w Wieniawie zwracamy się z pytaniem od kiedy zostanie uruchomiony przystanek który został zamontowany przed wakacjami?

  Z poważaniem
  Matki z Wydrzyna

  • krzysztofsobczak pisze:

   Zgodnie z podjętymi decyzjami, zarówno z przystanku w Wydrzynie-w centralnej części miejscowości, jak i przedłużonego kursu w Rykowie, dzieci będą odjeżdżały od wtorku 26 września. Wcześniej w autokarach zostaną przedstawione zawiadomienia na ten temat. Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieci z Wydrzyna i Rykowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>